Zaslužena pobjeda na teškom gostovanju u Varaždinu – GRK Varaždin – RK NEXE 27:33 (14:11)

Paket24 Premijer ligaSubota, 16. Listopad 2021.

6. kolo Paket24 Premijer HRL

GRK Varaždin – RK NEXE 27:33 (14:11)

GSD “ARENA” Varaždin, gledatelja:
Suci: Matija Brodić  i Matija Hodžić (Zagreb)
Delegat: Dean Prpić (Zagreb)

GRK Varaždin 1930: Herceg 11 obrana, Šagij 1, Trojko 2, Budinski 6, Tompić, Sklepić 3, Flajšman, Grubišić 7, Vidaček 5, Kranjec, Kasap 1, Puček 1, Divjak, Marčec, Vincek, Tači 1

Trener: Damir Turković

RK NEXE: Mileta 3, Barišić Jaman 6, Vejin, Car 1 (12 obrana),  Radovanović (3 obrane),Greganić, Vida 4 , Manci Mičević 2, Blažević, Velkavrh 1, Severec, Godec 3, Moslavac 1, Jaganjac 8, Kavčič, Pribetić 3

Trener: Branko Tamše

Sedmerci: GRK Varaždin 3/4 ; RK NEXE 6/6

Isključenja: GRK Varaždin: 12 minuta (Trojko 2′, Sklepić 2, Vidaček 2′, 2′, Vincek 2′, 2′)

RK NEXE: 6 minuta (Mileta 2′, Jaganjac 2′, Kavčič 2′)

Teško ali apsolutno zasluženo osvojeni bodovi na tradicionalno teškom gostovanju u Varaždinu. Iznimno motivirani domaći rukometaši odigrali su odlično prvo poluvrijeme na krilima mladog sedamnaestogodišnjeg vratara Tina Hercega, koji je do odmora upisao osam obrana. Prvu osjetniju prednost od tri pogotka imali su domaći rukometaši u 10. minuti nakon dvije kontre (6:3), a nedugo zatim prednost se popela na 5 pogodaka, što je primoralo trenera Branka Tamšea da pozove minutu odmora. Predah nije pomogao Gromovima, jer u dvije iduće minute Varaždinci odlaze na +7 (12:5). Do kraja prvog dijela uspijevamo uloviti priključak i na odmor se odlazi s prihvatljivih +3 za domaće. U nastavku posve druga priča, puno čvršća igra u obrani i osjetno bolji pristup našičkih rukometaša urodio je plodom – za samo 4 minute u nastavku anulirali smo prednost domaćina pogotkom Saše Barišića Jamana iz sedmerca (14:14). Minutu kasnije Car sjajno brani i zabija na prazan gol za vodstvo (14:15), a nekadašnji Grom Damir Turković primoran je pozvati time out. Do kraja susreta sve sigurnija igra naše momčadi uz tempo koji mladi domaći rukometaši nisu mogli pratiti. Igra varaždinske momčadi polako se počela raspadati, a rezultat na semaforu desetak minuta prije kraja utakmice sugerirao je da će pobjeda Varaždincima i ovaj puta ostati samo želja. Iako smo u 56. minuti imali prednost od 7 pogodaka (24:31), konačni je rezultat bio plus šest (27:33). Halil Jaganjac bio je najefikasniji večeras u našoj momčadi s osam postignutih pogodaka, a kapetan Saša Barišić Jaman ponovno je bio efikasan s crte sedam metara – nanizao je večeras 6 sedmeraca iz isto toliko pokušaja. Izvrstan učinak imao je Moreno Car s 12 obrana i jednim pogotkom, poglavito serijom obrana u drugom dijelu.

S dva neugodna gostovanja odnosimo kompletan plijen i zadovoljni učinkom prebacujemo se na početak grupne faze EHF Eurospke lige. Gromovi će iz Varaždina direktno put Zadra odakle će sutra prije podne poletjeti za Marseille. Utakmica u Aixu u Provansi igra se u utorak u 20,45.